Popularne koszulki filmowe SuperMan!

Cechy T-shirtu, który nazwiesz swoim ulubionym

Chyba każdy z nas ma taką koszulkę, która pomimo upływu lat i wykonania na niej wielu, wielu prań, ma status naszej ulubionej. Oczywiście po pewnym czasie każde takie ukochane ubranie traci swoją pierwotną jakość, dlatego zazwyczaj używamy go do noszenia w domu lub do spania. Dobra bawełniana koszulka będzie idealna do snu, dlatego warto znoszonych T-shirtów nie wyrzucać, lecz tworzyć z nich luźne piżamy.

Jak wybrać dobry T-shirt?

Gdy dotykasz koszulki w sklepie, możesz zauważyć, że te droższe i lepszych marek mają tak zwany „miękki chwyt”. Dotykając ich czujesz, że mają dłuższe włókna, są bardziej gładkie i miłe w dotyku. Te tanie koszulki zwykle są dość szorstkie, mają rzadszy splot i nie są tak mięsiste jak te dobre i drogie. Gęsty splot z długich włókien zapewnia większą trwałość tkaniny. Sprawia, że nie rozleci się ona w praniu, nie skurczy pod wpływem prania w wysokiej temperaturze, nie będzie się sypać po suszeniu bębnowym. Koszulki bawełniane wykonane z lepszej jakości bawełny mają swego rodzaju połysk (choć oczywiście są i powinny być matowej). Gdy do produkcji gorszej jakości koszulki używa się krótszych włókien, ich końce mogą odstawać tworząc nieestetyczne zmechacenia. Takie słabe koszulki po kilku praniach i suszeniach w suszarce stają się jeszcze lżejsze, ponieważ wywabiana jest z nich spora część włókien.

Wygoda i styl

Dobrze, jeśli koszulka ma w sobie do 5% dodatku elastanu. Takie ubranie jest nieco bardziej rozciągliwe, lepiej przylega do ciała i ładniej się układa. Co istotne, taki T-shirt bawełniany jest też dużo mniej podatny na odkształcenia. Podczas prasowania ulubionych ubrań możesz zauważyć, że T-shirty gorszej jakości bardzo trudno jest ułożyć równo i płasko na powierzchni, ponieważ rozciągają się one i skręcają przy szwach. To powoduje, że koszulka staje się nierówna i rozciągnięta – już nigdy nie powróci do swojej dawnej formy.
Gdy masz koszulkę wysokiej jakości, szybko zauważysz różnicę i prędko stanie się ona Twoją ulubioną, której najchętniej wcale byś nie zdejmował.