Popularne koszulki filmowe SuperMan!

Jak wybrać dobrą koszulkę na lata?

Większość mężczyzn na co dzień nosi koszulki bez rękawów lub T-shirty w swoich ulubionych stylizacjach. Koszulki noszą panowie latem, pod koszule z krótkim rękawem, aby nic nie odznaczało się spod spodu w takiej letniej stylizacji. Koszulki nosimy do nonszalanckich letnich stylizacji, pod marynarki, na trening, czy nawet nakładamy je do spania, bo nie ma nic wygodniejszego niż dobra koszulka bawełniana. Jednak rozpiętość cenowa koszulek w sklepach jest bardzo różna. Czy rzeczywiście w tym przypadku cena odzwierciedla jakość koszulki?

Stosunek ceny do jakości

Tanie koszulki bawełniane produkowane są zwykle z najgorszej gatunkowo bawełny o krótkich włóknach, która niestety nie będzie dawała tak przyjemnego w dotyku efektu co dobra bawełna. Poza tym, koszulki wykonane z takiej tkaniny są po prostu o wiele gorszej jakości i szybko się niszczą. Łatwo można zauważyć jakość takich koszulek po kilku praniach. Bawełnę zasadniczo można prać w wysokiej temperaturze, nawet 90 stopni, i nie powinno jej to zaszkodzić – pod warunkiem, że to wysokogatunkowa bawełna. Koszulka dobrej jakości może kosztować nawet 100zł, ale posłuży nam dłużej niż do pierwszego prania. Tanie koszulki po praniu tracą kolor, stają się wyraźnie sprane, zmechacone, nie mają tej pierwotnej gładkości. Są szorstkie i trudne do uprasowania. Takie koszulki mają też źle wykonane szwy, przez co po wypraniu szwy skręcają się i nie da się ułożyć koszulki idealnie prosto na blacie – traci ona swoje pierwotne kształty.

Wybór dobrej gatunkowo koszulki

Kupując koszulki starajmy się więc nie tylko z wracać uwagę na ich kolory czy nadruki albo ładny fason. Patrzmy też na ich jakość. Te dobre będą przyjemne w dotyku, gładkie, a nawet nieco połyskliwe. Będą się wydawały bardziej mięsiste – co łatwo można porównać dotykając ich materiał. Różnica jest po prostu wyczuwalna. Gdy wypierzemy i wyprasujemy taką koszulkę z wyższej półki, będzie ona wyglądała nadal jak nowa, nawet pomimo prania w wysokiej temperaturze czy suszenia bębnowego.