Popularne koszulki filmowe SuperMan!

Koszulki bawełniane – wybieraj te najlepszej jakości

Absolutną bazą do większości stylizacji damskich, ale przede wszystkim męskich, są bawełniane koszulki. To rodzaj odzieży, która może służyć zarówno do celów ochrony przed zimnem, maskujących w przypadku noszenia prześwitującej i cienkiej garderoby, czy w celu właściwym, czyli jako góra ubrania

Koszulki występować mogą w wielu wersjach:

  • T-shirty, najczęściej noszone przez mężczyzn jako część stylizacji

  • Tank topy – czyli obcisłe koszulki męskie bez rękawów

  • Topy damskie – z głębiej wykrojonymi ramionami, obcisłe

  • Slim Fit Shirt – to obcisłe męskie koszulki z rękawami, noszone jako baza, pod spód właściwych koszul czy marynarek

Jako że koszulki damskie i koszulki męskie są podstawą każdej stylizacji i zwykle noszone są bardzo „przy ciele”, trzeba bacznie zwracać uwagę na ich skład materiałowy. Dzięki dobremu składowi koszulka nie zniszczy się tak szybko w bliskim kontakcie z naszym ciałem, a także będzie dla skóry bardziej naturalna. Koszulki bawełniane są najbardziej polecane jako baza do naszych ubrań, jednak warto zwracać uwagę na to, aby były wykonane ze 100% bawełny. Najlepszym wyborem będą ubrania, które pozbawione są sztucznych, jaskrawo kolorowych barwników i domieszek sztucznych tkanin.


Dobre koszulki są wykonane z bawełny. Dobrze się je nosi, ponieważ bawełna jest miękka, nie uczula, nie drapie. Jest bardzo higieniczna, ponieważ można ją prać nawet wysokich temperaturach, co nie zmieni jej struktury, a także suszyć w suszarce bębnowej. Bawełna ponadto nie elektryzuje się, jest bardzo wytrzymała. Jedyną jej wadą jest to, że łatwo się gniecie i wymaga regularnego prasowania.


Dobrej jakości koszulki z prawdziwej bawełny wysokiej jakości będą kosztowały przynajmniej 80-100 zł. Jednak wtedy kupując je mamy pewność, że będą one nam służyły długo. Warto skusić się, aby mieć w swojej szafie kilka bawełnianych koszulek w różnych kolorach i fasonach, które posłużą kilka lat. Po praniu nadal będą zachowywały swoje właściwości, a więc po kilku praniach nie będziemy w takiej koszulce wyglądać niechlujnie.